O mnie

Moja przygoda z turystyką rozpoczęła się w 1997 r. Uzyskałam wówczas licencję pilota wycieczek zagranicznych. Oprowadzałam grupy turystów polskich po Azji, krajach Afryki Północnej i Europy. Uczyłam się historii, poznawałam tradycje, religie i kulturę tych regionów. W 2008 r. uzyskałam kolejną licencję – przewodnika miejskiego po Gdańsku , Gdyni i Sopocie. Od tego czasu poszerzam wiedzę na różnych kursach i szkoleniach zawodowych związanych tematycznie z zakresem mojej pracy. Od 2011 roku jestem przewodnikiem terenowym po województwie pomorskim – od rejonu Żuław, Kaszub po region Kociewia.

izabella

Ukończyłam podyplomowe studia Gedanistyka na Wydziale Historycznym Uniwersytetu Gdańskiego. To kierunek, który we wszechstronny sposób ujmuje dzieje i kulturę Gdańska. Z jednej strony architektura, rzeźba, malarstwo i rękodzieło najważniejszego niegdyś ośrodka gospodarczego i kulturalnego w tej części Europy, z drugiej zaś życie codzienne, wnętrza mieszczańskich domów, prawo i porządek w mieście. Jako absolwentka tego kierunku zmieniłam nazwę swojej firmy na Gedanka (wcześniej Moje Trójmiasto). W kolejnych latach poszerzałam uprawnienia uzyskując licencję przewodnika muzealnego w Muzeum Emigracji w Gdyni, Muzeum Zamkowym w Malborku, w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku, Muzeum Stutthof w Sztutowie. Oprowadzam również po województwie warmińsko – mazurskim, w którym uzyskałam licencję przewodnika terenowego.

Poza czytaniem książek w wolnym czasie jeżdżę na rowerze, żegluję z przyjaciółmi i gotuję. Zimą wyjeżdżam na narty lub prowadzę grupy turystyczne jako pilot wycieczek w innych krajach.

Jestem osobą towarzyską i otwartą . Dostosowuję się do oczekiwań moich turystów. Dzięki licznym podróżom zagranicznym i poznaniu wielu kultur potrafię dzielić się z innymi swoimi doświadczeniami oraz pasją.

 

identyfikatory

Kursy zakończone egzaminem

  • pilot wycieczek
  • przewodnik miejski: Gdańsk – Sopot – Gdynia
  • przewodnik terenowy po województwo pomorskim
  • przewodnik muzealny: Muzeum Emigracji w Gdyni
  • przewodnik muzealny: Muzeum Zamkowe w Malborku
  • przewodnik muzealny: Europejskie Centrum Solidarności
  • przewodnik muzealny: Muzeum Stutthof w Sztutowie
  • przewodnik terenowy po województwie warmińsko – mazurskim
  • Stowarzyszenie Bursztynników: Kurs wiedzy o bursztynie
  • studia podyplomowe: Uniwersytet Gdański, Wydział Historii, Gedanistyka

Od kilku lat oprowadzam gości Urzędu Miasta w Gdańsku oraz Pomorskiej Regionalnej Organizacji Turystycznej

logo-prot
gdansk